Draudiminis remontas

Gedimai ir jų remontas. Žinome, kad esame nagingi, pasidalinkime savo patirtimi.
Vartotojo avataras
vaidass
Pranešimai: 59
Užsiregistravo: 2017-04-30 13:20
Karma: 79

Draudiminis remontas

Standartinė vaidass » 2017-06-27 12:03

Turėjau neseniai "labai linksmą" įvykį. Motociklas buvo priparkuotas ant šaligatvio. Atvažiavo fūra, atsirėmė ir sustūmė motociklą į sieną. Rezultatas nevažiuojantis mocas sezono metu :x . Atvažiavo Lietuvos Draudimo ekspertas, surašyti sugadinimai:

Galinis purvasargis
Valst. nr. laikiklis
Pr. žibintas
Pr. dešn. posukio žibintas
Priekinis sparnas
Pr. Amortizatoriai 2 vnt.
Spidometras (veikia nuluže laikikliai)
Nulužus kojelė.
Galinis kairys posukio žibintas.
Vairo užrakinimo mechanizmas sulaužytas
Stabdžių rankena neatšoka nuspaudus


Neįrašyti sugadinimai:
Susukus vairą į dešine vairas užstringa. (ginčijausi, bet neįrašė. Sako reikia kad ardytų servise ir tada matysis)
Spėju ir geometrija paėjus.

Motociklas: Yamaha FZ6 2006 metai.

Šiuo metu skaičiuoja žalos dydį ir kažkaip įtariu, kad gali priskaičiuoti permažai.

Kiek maždaug butu verta ši žala? Jei pakaičiuos permažai pasiūlė susirasti servisą pačiam, nes draudimas nieko negali pasiūlyti. Bandžiau ieškoti servisu Kaune ir nieko nerandu. Ar iš tikro nėra Kaune mocų servisų? Negi turėsiu tenkintis suma kurią paskaičiuos nes alternatyvų nėra? Gal kam buvo nutikusi panaši situaciją?


Sportinis Bebras
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2017-06-27 12:15
Karma: 6

Draudiminis remontas

Standartinė Sportinis Bebras » 2017-06-27 12:27

Sveikas. Mane dėl šito net čia užsiregistruoti privertė :D Katik man pan buvo. Kiek ten žala verta tikrai nenutuokiu, tam yra ekspertai kurie viską išmano pagal ridas, koeficientus ir visokius nusidėvėjimus. :) koki 90% tikimybė jog žala per maža bus. Tad nepagailėk ir pasiimk nepriklausomą ekspertą. Man draudimas priskaičiavo ~1150eur, nepriklausomas ~1750 ir dar dalykų keletos nepaminėjo nes kitaip būtų motociklą man nurašę. Taip pat draudimas padengia vieną transporto priemonės transportavimą (į servisą ar kur tik nori). Svarbu sąskaitą gaut už tai.
Atmink durnumą su skaičiavimais. (tikrai idiotiška). Mano moto rinkos vertė pagal komplektaciją ir ridą yra ~2900eur (lyginama su naudotais moto) ir nuo 2900 buvo skaičiuojamas nusidėvėjimas (debiliškiausia vieta, nes vertę nustato pagal naudotų skelbimus ir dar nusidėvėjimą prideda). Tai mano moto gavosi vertė apie 2100eur. Tai reiškia jog remonto vertei (suma su PVM) viršyjus 2100eur - nurašo motociklą. Jeigu nedasiekia (pvz 2050eur) tad atima PVM (-21%) ir likusią sumą išmoka.
Kai viską išsiaiškinsi ir gausi pinigus. Nesu tikras kaip sistema veikia, bet jeigu pirksi naują dalį su faktūra - pateik draudimui ir tada jis tau PVM grąžins. Na ten kažkas tokio. mano šviežiai dar dužęs, nespėjau tvarkyt ir išsiaiškinti šitų dalykų.
Dar labai padeda pakelti moto vertę, jeigu ankstesni remontai daryti su faktūromis ir popieriais. Taip gali įrodyti jog tavo moto didesnės vertės nei rinkos statistinis vidurkis ir t.t. :)

Net foto neįmetęs kaip tavo moto atrodo, tad spręst sunku. Bet vairo užrakto nepalik ramybėj. Ten kur rakinasi vairas, apžiūrėk rėmą ar lūždamas užraktas tau rėmo neišarė. Jei išarė - greičiausiai šalia yra ir VIN, tad dėl šito stipriai kovok jog turi būt pakeista.
Kaune teko girdėti, jog žmonės skundėsi, jog nėra gero moto serviso... Nors visada gali nuvaryti į Yamaha atstovybę. Apžiūrą, diagnostikas ir t.t. draudimas įtraukia į žalą. Bet pradėk nuo nepriklausomo eksperto kai gausi iš draudimo atsakymą kokią sumą tau priskaičiavo. Aš už ekspertą sumokėjau 120eur ir mano individualiu atveju tai labai pasiteisino :)
Paskutinį kartą redagavo Sportinis Bebras 2017-06-27 12:40, redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
informatikas
Pranešimai: 535
Užsiregistravo: 2015-10-24 07:29
Karma: 234

Draudiminis remontas

Standartinė informatikas » 2017-06-27 12:28

Tenkintis jų siūloma suma nereikia, gali ginčytis, visada dadeda, jei įrodai, kad realiai remontas kainuos brangiau.
Kitas variantas, samdyt nepriklausomą ekspertą. Bet čia jau kraštutinis atvejis. Teismu gali pagązdint, padeda :D
KTM 1290 Super Adventure S
darvas2
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: 2016-09-01 23:11
Karma: 2

Draudiminis remontas

Standartinė darvas2 » 2017-06-27 23:36

Nu ir tegul nuraso ta moca. Atsisakai moco. Pasakai, kad toks koks yra taves netenkina. Neimi likutines vertes uz moca. Ir moco nepasilieki. Jie moca parduoda per aukciona ir tau ismoka pinigus. Tarkim moco verte 3000. Jie ismoka 2100 likutine verte. Parduoda moca nors ir uz 200. Tada tau dar ismoka suma iki tu 3000. 2100+200+700. Tik jie labai to nenori. Man taip buvo
svajoklis
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2019-08-25 16:13
Karma: 0

Draudiminis remontas

Standartinė svajoklis » 2019-08-25 17:06

Sveiki,
papuoliau į avariją, įvikis draudiminis. Apgadintas priekis.
Dabar teks pabendrauti su draudimo įmone ir laukti išmokos.

Parekomenduokite kokių ekspertų, kurie galėtų įvertinti žalą, servisų kurie atliktų darbus.

https://www.motorcyclespareparts.eu/en susirinkus dalis kaina gaunasi tikrai nemaža, manau draudimas nenorės grąžinti visos sumos, o šrotuose nežinau kaip seksis ieškoti.

Kaip man reikėtų bendrauti su draudėjais?
Nirtulys
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2017-09-20 16:10
Karma: 5

Draudiminis remontas

Standartinė Nirtulys » 2019-09-03 11:33

Ko gero geriausiai ekspertizę tau padarys to moto atstovo servisas.
Bendraujant su draudėjas nesutik su viskuo ką iškart siūlo :D

O šiaip, kodėl nori pats remontuotis (išmoka), o ne kad kokis draudiko patvirtintas servisas suremontuotų?

Bent man, tai pasirodė paprasčiausias variantas.

Grįžti į “Remontas ir techniniai klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra