Apranga pradedančiajam

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
ŽygisS
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2021-11-10 11:44
Karma: 0

Apranga pradedančiajam

Standartinė ŽygisS » 2021-11-10 11:54

Sveiki,

Po žiemos bus pirmasis sezonas ir norisi iš anksto susipirkti aprangą, nes šiuo laikotarpiu pagrindiniai išpardavimai vyksta.
Motociklas bus street tipo, kol kas turima apranga yra pirštinės ir šalmas. Tačiau iškilo daug dilemų dėl likusios aprangos, tai yra striukė, kelnės ir batai.

Ką patartumėte rinktis, jeigu važinėjimas bus pagrinde mieste ir šiek tiek užmiestis, kitaip tariant manau pirmąjį sezoną apsiribosiu Lietuva. Taip pat manau aktualu, kad būtų patogu (ypač batams), jog galima būtų bent judėti ir eiti nulipus nuo motociklo. Dėl oro, manau pagrinde važiuosiu geru oru, nebent netikėtai užkluptų koks lietus.
Aišku mano sąraše pirmoje vietoje kuo didesnis saugumas, antroje vietoje komfortas, aišku labiausiai norėtųsi suderinti šiuos du faktorius kartu. Saugumą aišku suteikia sportinė apranga, bet ji ir komforto pakankamai mažai turi, nes tikslas apsaugoti, dėl to ir dvejoju ir nežinau ar rinktis sport, touring ar dar kokią.
Išvaizdos klausimas, tai svarbiausia nesinori atrodyti kaip klounui, o visa kita nėra didelio skirtumo.
Biudžetas striukei, kelnėms ir batams yra iki 1000 eurų maždaug.

Lauksiu patarimų ir įžvalgų, nes nesinori apsipirkti su pirmąja apranga.
Ačiū iš anksto!


4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Apranga pradedančiajam

Standartinė 4xRG » 2021-11-10 15:03

Patogus auksti batai, striuke su nugaros apsauga, ir tada kelnes. pradziai kuo daugiau apsaugos o su patirtim atsirinksi ka galima sumazinti. Su patirtim ir savas protas patars.
Vartotojo avataras
monte
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2016-03-01 10:08
Karma: 88

Apranga pradedančiajam

Standartinė monte » 2021-11-10 15:10

Dėl kelnių siūlyčiau pabandyti Pando moto džinsus, kad ir pačius pigiausius. Tik papildomai reiktų prisikomplektuoti klubų apsaugas. Batus TCX miesto tipo. Kompromisas tarp saugumo ir patogumo, nulipus nuo moco dar galima ir pasivaikščioti. Aš su tokiu setup’u kelias keliones į Italiją, Norvegiją suvažinėjau.
ŽygisS
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2021-11-10 11:44
Karma: 0

Apranga pradedančiajam

Standartinė ŽygisS » 2021-11-10 16:43

monte rašė:Dėl kelnių siūlyčiau pabandyti Pando moto džinsus, kad ir pačius pigiausius. Tik papildomai reiktų prisikomplektuoti klubų apsaugas. Batus TCX miesto tipo. Kompromisas tarp saugumo ir patogumo, nulipus nuo moco dar galima ir pasivaikščioti. Aš su tokiu setup’u kelias keliones į Italiją, Norvegiją suvažinėjau.


O būtent kokį modelį rekomenduotumėte iš TCX? Nes oficialioje svetainėje tikrai ne vienas variantas yra.
Vartotojo avataras
monte
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2016-03-01 10:08
Karma: 88

Apranga pradedančiajam

Standartinė monte » 2021-11-10 16:57

Pas mane lyg TCX Mood GTX. Kažkas panašaus.
Fo!
Pranešimai: 146
Užsiregistravo: 2015-10-31 11:36
Karma: 34

Apranga pradedančiajam

Standartinė Fo! » 2021-11-10 20:11

monte rašė:Žinutės nuoroda Dėl kelnių siūlyčiau pabandyti Pando moto džinsus, kad ir pačius pigiausius. Tik papildomai reiktų prisikomplektuoti klubų apsaugas. Batus TCX miesto tipo. Kompromisas tarp saugumo ir patogumo, nulipus nuo moco dar galima ir pasivaikščioti. Aš su tokiu setup’u kelias keliones į Italiją, Norvegiją suvažinėjau.


Pritariu visais turimais - naudoju Panda džinsus ir TCX HERO bei odine striuke su integruotom, berods, knox apsaugomis - patogu tai tikrai na o saugumas tai labai jau reliatyvus dalykas
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Apranga pradedančiajam

Standartinė Debesys » 2021-11-10 22:55

Mieste pakanka džinsų su apsaugom, minėtų batų ir siūlyčiau tekstilinę striukę su gera ventiliacija. Labai priklauso kiek kur važiuosi. Aš važiuoju praktiškai bet kokių oru ir šiais metais naudoju vieną komplektą - aulinukai Gaerne G. Prestige, aprangos komplektas Ixon Cross Air. Vasarą išsegu visus vidurius, dabar velkuosi pilną komplektą ant paprastų džinsų ir megstuko. Vasarą labai gerai vėdinasi, dabar taip pat nešalta, jei važiuoju ne toliau ~20km ir temp ne žemiau 0. Jei toliau reikia važiuoti, apsivelku lietaus aprangą, kad vėjas visiškai neprapūstų. Su aulinukai neturiu visiškai jokios bėdos, nei man šunta kojos, jei šąla, o važiuoju pakankamai daug, todėl kol kas neperku žemesnių vasarinių batų.
Manau su laiku atsirinksi. Tik miestui sportinio odinio kombinezono kategoriškai nerekomenduoju.
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Apranga pradedančiajam

Standartinė TomasJ » 2021-11-12 17:45

Debesys rašė:Žinutės nuoroda ... Tik miestui sportinio odinio kombinezono kategoriškai nerekomenduoju.

Nieko kito ir neturiu paskutinius 10 metų...
mefistofelis
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 2017-04-23 23:27
Karma: 13

Apranga pradedančiajam

Standartinė mefistofelis » 2021-11-14 11:43

Motociklą naudoju kaip kasdieninė transporto priemonę visa sezoną (namai-darbas-parduotuvės-trumpi pasivažinėjimai-namai, realiai režimas nuolat start-stop, važiuoji stoji, nulipi eini, vel lipi ir važiuoji) ir keli ilgi tripai per metus, mano patarimas miestui (keliuonėms naudojama pilna moto tekstilinė apranga) motodžinsai ir tekstilinė striukė su dviems įsegiamais sluoksniais (vejo/lietaus ir pašiltuko sluoksniai butinai išsegami), aukštai temperatūrai abu išsegiami, visos ventiliacijos atidarytos tai net ir stvint kamščiuose komfortas pakenčiamas (oda net ir tokio komfortą nesuteiks, naudojų odinę sriukę praktiškai iki +20 (važinėjant aukštesniai, sustojus buna jau karštoką, šiuo atvėjų tekstilė lengvesni ir kviepoja geriau), temperatūrai artėjant +30 kaip dažnai jau buna mieste su visais karšta ypač jei spalva tamsi (tokiems orams tiks vasarinė striukė karštam orui pilnai ventiliuojam, pats neiškentėjus jau šiais metais įsigyjau). Batai universaliau aukšti touring, su jais ir vaikščiuoti neblogai ir per lietu nešlaps kojos.

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra