Padėkite išsirinkti motociklą

Klausimai ir atsakymai pradedantiesiems. A, A2 kategorijų klausimai, egzamino klausimai ir t.t.
nimbas
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2022-06-04 14:11
Karma: 0

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė nimbas » 2022-06-04 14:19

wind rašė:Žinutės nuoroda Sveiki, esu naujokas. Turiu pora klausimėliu. lankava


Labas visiems,

neseniai išsilaikiau teises, svarstau apie pirmą moto. Mano ūgis 180, svoris 80 kg. Biudžetas ~3000 EUR.

Ieškau moto lengvoms kelionėms Lietuvoje, važiavimui plentu.

Norėjau pasiteirauti ar V Strom ne per rimtas naujokui? Gal yra kažkokie panašūs variantai už tokią kainą?

Ačiū už patarimus


Vartotojo avataras
monte
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2016-03-01 10:08
Karma: 88

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė monte » 2022-06-04 17:19

Jei VStrom 650, naujokui kaip tik.
dramblys
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2020-05-18 12:06
Karma: 0

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė dramblys » 2022-06-06 13:21

nimbas rašė:Žinutės nuoroda
wind rašė:Žinutės nuoroda Sveiki, esu naujokas. Turiu pora klausimėliu. lankava


Labas visiems,

neseniai išsilaikiau teises, svarstau apie pirmą moto. Mano ūgis 180, svoris 80 kg. Biudžetas ~3000 EUR.

Ieškau moto lengvoms kelionėms Lietuvoje, važiavimui plentu.

Norėjau pasiteirauti ar V Strom ne per rimtas naujokui? Gal yra kažkokie panašūs variantai už tokią kainą?

Ačiū už patarimus


Dar kaip puiki alternatyva V-Strom galima pažiūrėti Kawasaki Versys. Man labiau patiko, lengvesnis, aštresnis, manevringesnis. Pakankamai aukštas ir patogus.
Vartotojo avataras
atgimusi
Pranešimai: 335
Užsiregistravo: 2017-10-03 20:08
Karma: 413

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė atgimusi » 2022-07-16 21:46

Aš gal kiek su durnu klausimu, su kuriuo, kažin, ar kas pagelbėsite, bet niekas per galvą neduos, jei pamėginsiu.
Netolimoje ateityje (na, gal kelių metų laikotarpyje, nežinau, kaip gausis) kaip antrą (Tigerio nežadu išsižadėti) motociklą norėčiau įsigyti Harlį (iš touringų ar cruiserių). :D Prieš kelis metus atstovybėje "matavausi", pasėdėjau tai ant vieno, tai ant kito. Bėda ta, kad, kai aš aukšta (180 cm), toks jausmas, lyg jie visi man per žemi. Tai va, gal kokių patarimų, kaip išsirinkti tinkamą, optimaliausią variantą (nekalbu vien apie ūgį/dydį), pagal ką rinktis, į ką atkreipti dėmesį, kartu vertinant ir mano, kas mane pažįstate, asmenybę bei važiavimo stilių. :roll: Nes nei vienas, kad "va, šitas, ir jokio kito", tiek neprilipo.
2018-2019 Honda NC 700S 2012 m.
2020-dabar Triumph Tiger 800 2014 m.
Vartotojo avataras
monte
Pranešimai: 172
Užsiregistravo: 2016-03-01 10:08
Karma: 88

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė monte » 2022-07-16 23:12

Reikia imti kelis konkrečius modelius sėsti ir pravažiuoti. Ir apsispręsti ką su tuo harliu norėsi daryti. Ar važiuot į keliones (Streetglide, Roadglide, Roadking), ar daugiau pramogai vietiniams pasivažinėjimams (Fatboy, Sportsteriai). Aš pats ne mažas, matavausi ir važiavau Breakoutu, tai nepasirodė jis man mažas. Taip, sėdėsena žema lyginant su mūsų adveturiais ir turistais, bet čia įpratimo reikalas.
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė TomasJ » 2022-07-17 01:07

Harlį...Really? Siūlyčiau dar kokius 20 metų pagalvoti...:)
Vartotojo avataras
atgimusi
Pranešimai: 335
Užsiregistravo: 2017-10-03 20:08
Karma: 413

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė atgimusi » 2022-07-18 22:05

TomasJ rašė:Žinutės nuoroda Harlį...Really? Siūlyčiau dar kokius 20 metų pagalvoti...:)

O kam man laukti iki pensijos? :shock: Visada buvo mano svajonė. Laikydama A kat. sakiau, pirksiu tik čioperį. Bet gavosi kaip gavosi. Praėjo penkeri metai ir vis dar galvoju apie svajonę. :roll:
2018-2019 Honda NC 700S 2012 m.
2020-dabar Triumph Tiger 800 2014 m.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Decoy » 2022-07-19 10:36

Kiek teko bandyti brangiausius ir naujausias (2018 metais?) kelioninius electric glide variacijas, ar kažkokie ten modeliai, tai sukant rankena 90km/h greičiu yra labai daug triukšmo ir nėra jokio pagreičio (beveik). Stabdė irgi kaip karvė (nes toks ir yra >500kg). Kai keliai nesusilenkia tuomet taip, ant žemo fotelio lengviau lipti, reumatizmas mažiau kamuos. Lėtas važiavimas irgi tampa optimaliu, kai akys nebe mato toli ir reakcija bukėja. Draugė tiesiog miegojo gale ant fotelio, sakė absoliučiai jokio fun taip važiuoti, kaip mašinoj, bet ten dar stogas, šilta ir gerokai tyliau.

Na ir tas faktas, dėl atmesto HD bandymo patentuoti variklio darbą vibracijai sukelti (kuris greičiau dėvi variklį ir rėmą) - kaip apple bandymas patentuoti apvalius kampus telefono. Graduliukas moralinis, kuris labai atstumia.

Jeigu kažkam smagu tokį vežioti - tebunie

(video senas, bet ir tie 2018 panašiai dirbo).



Tokia mano patirtis, jeigu kažkam įdomu.
Drop a gear and disappear.
EBravo
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: 2015-11-02 11:10
Karma: 188

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė EBravo » 2022-07-19 13:53

Dar galima pažiūrėti ir pravažiuoti Indian, gal tiks/patiks ;)
Vartotojo avataras
LongTom
Pranešimai: 43
Užsiregistravo: 2021-06-18 23:38
Karma: 41

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė LongTom » 2022-07-19 20:15

Visi jie turi šarmo:HD-Indian-Victory, bet aš rinkčiausi panasonica del technologiju. Iš HD nebent Versace, bet tada lieki „ne prie chebros“ :D
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Debesys » 2022-08-19 09:31

atgimusi rašė:Žinutės nuoroda Prieš kelis metus atstovybėje "matavausi", pasėdėjau tai ant vieno, tai ant kito. Bėda ta, kad, kai aš aukšta (180 cm), toks jausmas, lyg jie visi man per žemi.

Gal ne per žemi, o tik įpročio reikalas? Esi pripratusi prie visiškai kitokio tipo motociklų, kur sėdėsena stati ir gali atsistoti, o čia visai kitaip. Mano brolis turi vtx1800, ant jo atsisėdęs jaučiuosi kaip naujokas ir kažkaip nedrąsu... Visai kita sėdėsena, kitas svorio centras ir valdymas. Nors mano tigras tikrai ne iš lengvųjų, bet važiuojant duobėtu žvyrkeliu jis man makaluojasi tarp kojų ir beveik nejaučio svorio, o su čioperiu taip nepavažinėsi.
Manau reikia matuotis su sėdėsenos nusiteikimu, kad kas prilaikytų mocą stačią kai sėdėsi. O dar geriau, pasivažinėti kurį laiką, jei yra galimybė
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
Vartotojo avataras
Pjuvis
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2022-09-30 22:12
Karma: 0

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Pjuvis » 2022-10-01 00:28

Sveiki. Pradesiu banaliai, bet esu visiskai naujokas. Tik ka issilaikiau A kategorijos teises. Esu 30m. amziaus, 175cm ir 80kg., neskaitant mokyklinio motociklo (XJ6) neesu sedejes ant motociklo, todel su motociklais neturiu jokios patirties apart ka ismokau besimokindamas. Del ko isvis pradejau laikytis teises, tai kad patinka man keliones , zygiai ivairus, ir labai daznai sutinkdavau keliaujancius motociklininkus uzsienio salyse, ypats ten, kur kalnuotos vietoves ir man pasirode labai idomus keliavimo budas. Pats esu technikos zmogus, masinas remontuoju ir eksploatuoju jau nuo pat vaikystes, tad technika man nera svetimas dalykas, tik butent motociklas man prisilietimas prie kazko naujo.

Taigi kaip jau minejau, tik ka issilaikiau A kategorijos teises ir per sia ziema butu saunu isigyti savo pirmaji plienini zirga. Tai dabar apie kriterijus, uzmojus ir mano pacio pasamprotavimus detaliau:
Pacio motociklo kaip ir noreciau labiau orientuoto kelionems. Pirmas is tikslu jau koki pavasari aplink apzaviuoti Lietuva, o veliau ir uz Lietuvos ribu, todel kaip suprantu man labiau reiketu orientuotis i enduro tipo motociklus. Noretusi nesunkaus (nes papildomai dasidetu dar dezes ir smutkes), ekonomisko ir patikimo motociklo, kad nebaisu butu isvaziuoti ir uz Lietuvos ribu. Mane baido ir nenoreciau tokio tipo kaip sport touring ar kokie ten jie skaitosi kelioniniai, kur labai dideli, sunku ir prikrauti daug nereikalingos irangos (man), nes gyvenu uzmiestyje, tai butu visai smagu ir turet toki motocikla kad butu galima ir greit uzsokus ir iki kokios parduotuves palekti, ne vien sutelkta TIK kelionems.
Biudzeta pirmam motociklui skirciau iki 3000eur., nenoriu ir turbut neprotinga butu daug investuoti i pirmaji motocikla, kai net pats nezinau ko as noriu ir ko nenoriu, bet galbut to man reikia. Vistiek praktikos nera, tai ir kritimu ir visko gali pasitaikyti.. Taigi nezinau kiek mano sprendimas teisingas, o kiek ne, tad prasau atveskit mane i teisinga kelia jaigu busiu neteisus, bet kaip pirmaji motocikla isivaizduoju bmw F650 GS.. Panasu lengvas motociklas, dezes nera dideles kas man pliusas, kad nera issikisusios labai i sonus (netolimom kelionem uztenka), variklio galios manau man irgi bus daugiau nei reikia.. Kaip konkretu modeli ir varianta, sitas man atrodo patraukliai ir turi visko ko reikia:
https://autoplius.lt/skelbimai/bmw-f-65 ... 63216.html
Atnaujinti sie modeliai jau turejo galingesni varikli ir kas man labai butu pravartu - tai skaitmenini ekrana kuriame rodoma pavaru indikacija, bent kaip naujokui tai tikrai labai naudinga opcija butu. Bet pats modelis jau siektiek isslipa is mano biudzeto ribu. O taip tai cia tik mano sapaliones ir isivaizdavimai, galbut yra, o tikrai kad bus ir kitu vertu demesio modeliu ir variantu, tai patarkit ir apsvieskit pradedantyji motociklininka.

Visada dekingas uz protingus pasisakymus, aciu.
Vartotojo avataras
Debesys
Pranešimai: 1048
Užsiregistravo: 2018-04-24 10:18
Karma: 428

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė Debesys » 2022-10-01 03:15

Manau reikia pirma perskaityti ankstesnius postus, ten halybė variantų už ir prieš išdėstyta.
Triumph Tiger 800 ABS 2014m
vadik
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2022-07-27 08:23
Karma: 1

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė vadik » 2022-10-01 15:06

Sveiki forumiečiai , kaip jūsų nuomonė , paimti pirmą motociklą yamaha fazeri 8 ? Suprantu kad per galingas , bet kažkaip paskaitęs apie tukus tai 8 tikrai geresnis, arba pasiūlikye kažką iš streetuku , kaina iki 4,5 k e. ačiū.
Vartotojo avataras
okuma
Pranešimai: 780
Užsiregistravo: 2015-10-30 12:05
Karma: 363

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė okuma » 2022-10-01 15:33

vadik rašė:Žinutės nuoroda Sveiki forumiečiai , kaip jūsų nuomonė , paimti pirmą motociklą yamaha fazeri 8 ? Suprantu kad per galingas , bet kažkaip paskaitęs apie tukus tai 8 tikrai geresnis, arba pasiūlikye kažką iš streetuku , kaina iki 4,5 k e. ačiū.

Dabar Triumfai madoj
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė draginoid » 2022-10-01 17:50

okuma rašė:Žinutės nuoroda
vadik rašė:Žinutės nuoroda Sveiki forumiečiai , kaip jūsų nuomonė , paimti pirmą motociklą yamaha fazeri 8 ? Suprantu kad per galingas , bet kažkaip paskaitęs apie tukus tai 8 tikrai geresnis, arba pasiūlikye kažką iš streetuku , kaina iki 4,5 k e. ačiū.

Dabar Triumfai madoj

O ne BMW? :D
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
okuma
Pranešimai: 780
Užsiregistravo: 2015-10-30 12:05
Karma: 363

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė okuma » 2022-10-01 18:06

draginoid rašė:Žinutės nuoroda
okuma rašė:Žinutės nuoroda
vadik rašė:Žinutės nuoroda Sveiki forumiečiai , kaip jūsų nuomonė , paimti pirmą motociklą yamaha fazeri 8 ? Suprantu kad per galingas , bet kažkaip paskaitęs apie tukus tai 8 tikrai geresnis, arba pasiūlikye kažką iš streetuku , kaina iki 4,5 k e. ačiū.

Dabar Triumfai madoj

O ne BMW? :D

Jo, čia religija kita
vadik
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2022-07-27 08:23
Karma: 1

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė vadik » 2022-10-01 22:47

:? Emm... :roll:
Vartotojo avataras
bobitto
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: 2021-05-25 01:03
Karma: 52

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė bobitto » 2022-10-02 04:33

vadik rašė:Žinutės nuoroda Sveiki forumiečiai , kaip jūsų nuomonė , paimti pirmą motociklą yamaha fazeri 8 ? Suprantu kad per galingas , bet kažkaip paskaitęs apie tukus tai 8 tikrai geresnis, arba pasiūlikye kažką iš streetuku , kaina iki 4,5 k e. ačiū.


Viskas priklauso nuo to, kas galvoje. Jei tvarkoj, tai laisvai gali imti imti ir pripratinet palengva. Jei smegenu nera, tai geriau imti dvirati ir ieskot kito forumo :D Bet jei rimtai, tai viskas labai individualiai. Igudzius ant bet kokio modelio reikes tobulinti tiek teorija, tiek praktika, pradedant ir tiesiant ant aiksteles. Teorija galesi visa rudeni-ziema-pavasari studijoti youtube.
Jei jau visiskai baisu, tai pradziai gali ir ribotuvus uzdet, kad paciam ramiau butu. Mano asmeniska nuomone--imk ir nesiparink.
vadik
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2022-07-27 08:23
Karma: 1

Padėkite išsirinkti motociklą

Standartinė vadik » 2022-10-02 12:29

bobitto rašė:Žinutės nuoroda
vadik rašė:Žinutės nuoroda Sveiki forumiečiai , kaip jūsų nuomonė , paimti pirmą motociklą yamaha fazeri 8 ? Suprantu kad per galingas , bet kažkaip paskaitęs apie tukus tai 8 tikrai geresnis, arba pasiūlikye kažką iš streetuku , kaina iki 4,5 k e. ačiū.


Viskas priklauso nuo to, kas galvoje. Jei tvarkoj, tai laisvai gali imti imti ir pripratinet palengva. Jei smegenu nera, tai geriau imti dvirati ir ieskot kito forumo :D Bet jei rimtai, tai viskas labai individualiai. Igudzius ant bet kokio modelio reikes tobulinti tiek teorija, tiek praktika, pradedant ir tiesiant ant aiksteles. Teorija galesi visa rudeni-ziema-pavasari studijoti youtube.
Jei jau visiskai baisu, tai pradziai gali ir ribotuvus uzdet, kad paciam ramiau butu. Mano asmeniska nuomone--imk ir nesiparink.

Ačiū labai už adekvačią nuomonę, ištikro jau virš 30 tai galvoje yra smegenų ir tikrai nesiruošiu su juo draskytis, tesiog norisi porktis vieną kartą ir ilgam o ne kaitaliot kaip kojinęs...

Grįžti į “Pradedančiųjų klausimai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra