Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Straipsniai moto tema. Foto. Video, Avarijos-LT. Avarijos užsieny.
EBravo
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: 2015-11-02 11:10
Karma: 188

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė EBravo » 2022-02-12 18:16

informatikas rašė:
Plasnart rašė:Žinutės nuoroda Lietuvoje iki 2022m. atsirado 14 tūkstančių fizinių asmenų, kurie įsirengė saulės jėgaines.

jie dabar išsimokinėja paskolas už tų elektrinių isirengimą :mrgreen:


:D :D O taip yra ir tokių!
Prieš porą metų vienas mano geras prietelius buvo susigundęs savo tėvų žemėje (10 Ha) statyti saulės elektrinę, tačiau kai pradėjo prieš projektinius derinimus, tai greit praėjo noras statyti, jau neskaitant pačios elektrinės įrengimo kaštų ir įvairiausių kitų reikalavimų Ignitis ar eso dar paprašė jo kaštais suprojektuoti ir įrengti transfarmatorinę bei apie 10 km elektros linijos, kaina virš 150 K ,o kai bus įrengta, nemokamai perduoti ją į jų balansą :D


Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-12 22:01

EBravo rašė:Žinutės nuoroda Kitas momentas - prieš kiek metų sustartavo EV, matyt jau bus 10. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad nei būtina infrastruktūra nėra paruošta, nei vartotojo sąmonė, nei jo finansinis pajėgumas nėra pasiruošęs priimti EV (turiu galvoje bent kiek reikšmingesnis), kitaip tariant sistemos inercija yra didelė ir dar ne greit pasikeis
Atskleisiu paslaptį: EV gamykliniai pajegumai yra išparduodi metams į priekį. Gatvėse tokių automobilių nedaugėja ne todėl, kad niekas neperka, o todėl, kad reikia laukti metus kol gausi pirkinį. Pvz VW 2021 pardavė 40k ID.4, iš kurių spėjo pagaminti 17k. Tesla gamina pusantro milijono per metus, eilės JAV yra pusės metų (tai yra 700k nepagamintus automobilius jau apmokėjo pirkėjai). Net Hyundai reikia 9 mėn laukti (jeigu labai pasiseks).

Prieš 10 metų pradėjo gaminti pirmus Leafus (tiksliau, prieš 12, ir gamino šimtais). Tik prieš 2-3 metus pajėgumai paaugo 500k per metus (visų pasaulio gamintojų sumoje). Šiandien - ties 2m/metai.

Bet tavęs, aišku, tai nedomina, koks skirtumas - juk niekas neperka ir niekam nereikia jų.

3kWh sumontuota elektrinė (8 moduliai po 337WH) su nominalia kaina 5k eur vartotojui po subsidijų kainuoja apie 3,3k. Matematika: 90 saulėtų dienų po 8 valandos saulės = 720 val efektyvaus darbo po 3kWh = 2160 kWh *5ct (administracinis igničio mokestis gaminančiam vartotojui suvartoti savo pagamintą energiją) = 108 Eurai. Vidutinis EV suvartoja 20 kWh/100km, taigi dalinam 2160 iš 20, gaunam 108 kartus po 100km. Vidutinis automobilis suvartoja 7 litrus degalų per 100km, vidutinė kaina yra 1,40 Eur. Taigi dauginam 108 kartus iš 7 litrų ir 1,40 Eur - gaunam 1058 Eur minus 108 eur administracinis Igničio mokestis.

Taigi absoliučiai pesimistiškom sąlygom, saulės elektrinė už 3,5k 'pagamina' 950+ eur per metus konvertuojant jos pajėgumą į EV kurą. O optimistinėm sąlygom ji pagamina mažiausiai 1,5 kartus daugiau (ir šaltą žiemą, ir debesuotą dieną). Kai atsiras efektyvesni moduliai - galima atsinaujinti už kainos dalį, jeigu to pageidaujama. Visa Sistema yra modulinė.

Jokių papildomų administravimo ir serviso mokesčių Ignitis netaiko, modulių garantija yra 10+ metų. Įrangai (inverteriui ir instaliacijai) - 3~5 metai. Darbams - 25 metai.

Reziumė: Plasnart yra visiškai teisus dėl saulės jėgainių naudos per ev prizmę. Tam šiandien yra sudarytos ypač geros sąlygos. Po 3 metų konversijos, kuras tampa beveik nemokamas ir 100% žalias. Keista, jog žmonės to nepastebi.

Nepamirštam pridėti didesnį saugumą, kaimynų ir savęs nenuodijimą, vairavimo patogumą, pigesnį aptarnavimą, ilgą garantiją, nemokamą parkingą, važiavimą A juosta ir kitus ateities pliusus dėl taršos valdymo.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
Plasnart
Pranešimai: 851
Užsiregistravo: 2015-10-22 08:30
Karma: 935

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Plasnart » 2022-02-13 08:20

Nežinau ar čia verta skirti tiek pastangų su Decoy kitiems kitaip norintiems mąstyti pakeisti požiūrį. Exceliu naudotis moku, turiu saulės jėgainę ant stogo ir skaičius kam įdomu galiu atsiųsti asmeniškai jei įdomu... Savo bandymą užsiminti, kad ratas apvalus geriau nei kvadratinis čia ir pabaigčiau :lol:
HONDA CRF1000
EBravo
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: 2015-11-02 11:10
Karma: 188

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė EBravo » 2022-02-13 13:19

Hmm, o kodėl jūs norite pakeisti požiūrį :o, tik neaišku, kokį požiūrį, jei apskritai yra reikalas kažką (požiūrį) keisti! ;)
Tačiau jei ši tema apie EV, tai tarsi reiktų suprasti ,kad kažkas (tikriausiai Plasnart, Decoy ir t.t) nori pakeisti požiūrį į EV, tad klausimas kieno požiūrį?
Viena- pristatyti savo (viešai, šiuo atveju forumo rėmuose, atlikti viešą išpažinti :)) požiūrį.
Antra - negrįžtamai įtikinti kitus dėl jūsų požiūrio.
Trečia- pakeisti kitų požiūrį.
Pirmi du atvejai, tai jūsų asmeninis reikalas, kaip norite taip ir elgiatės.
Tačiau trečiu atveju, matyt, pirmiau vertėtų išsiaiškinti ar reikia kažkam kitam keisti požiūrį, o gal jūs mažų mažiausiai klystate manydami, kad kitų požiūris (šiuo atveju) į EV yra ne toks kaip jūsų.
Jūsų (kai kurių) EV entuziazmas tiesiog kaip vulkanas veržte veržiasi ir užliejate besikartojančios informacijos, skaičių, privalumų ir t.t. lava, kiti gi ramiai sako - OK EV yra gera dalykas, tik gal dabar dar nėra labai patrauklus pvz. dėl kainos ar infrastruktūros patogumo ir t.t., tačiau nereiškia, kad, anot jūsų šie visi šmikiai, yra prieš EV ir jų požiūrį reikia keisti (na nebent, norite, kad ir kiti kaip jūs, tiesiog alptumėte dėl EV :mrgreen:)

P.S. Decoy, tavo žiniai ir VDV dabar reikia laukti beveik iki metų (priklausomai nuo komplektacijos ir gamintojo).
Pvz. du automobiliai užsakyti praeitų metų birželio pradžioje atvyko tik vakar :mrgreen:
Ir dar, jei jau pats toks didelis entuziastas, tai matyt, jau gerą penketą metų slaptai važinėji nuosavu EV? :mrgreen:

Plasnart, kad ant stogo veikia tavo jėgainė tai puiku! (kokios galios?).
Aš pateikdamas pvz, rašiau apie gerokai galingesnę nei pačio turimą ant stogo, tačiau tai nereiškia, kad aš apskritai prieš elektros gamyba pasitelkiant saulės energiją :D
Tad kaip ir nematau reikalo keisti mano požiūrio, bet jei jau pats manai, kad reikia - pimyn :mrgreen:
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė TomasJ » 2022-02-13 14:25

Decoy rašė:3kWh sumontuota elektrinė (8 moduliai po 337WH) su nominalia kaina 5k eur vartotojui po subsidijų kainuoja apie 3,3k.

Paskaičiuokim: 8x337=2.7kWh Lietuvoje geriausiu atveju iš 1kW galima gauti 1000 kWh per metus. T.y. gauname 2700kWh, jei sunaudojam dieniu tarifu - sutaupom x0.19€/kWh 513€... Sau kaip ir verta pasistatyti turint nenaudojamą plotą, ypač už mano, Jono, Jurgio ir tt dalį pinigų (subsidijas...). Bet jei pažiūrėsim paskutinių 10 metų elektros biržos kainą 0,045 €/kWh - atsipirkimas gaunasi 41 metai...
O elektromobilį reikia krauti naktiniu tarifu:)
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-13 20:42

EBravo rašė:Hmm, o kodėl jūs norite pakeisti požiūrį
Niekas nenori keisti tavo ar kitų požiūrį, tiesiog nenorime kad klaiditum žmonių.
TomasJ rašė:Bet jei pažiūrėsim paskutinių 10 metų elektros biržos kainą 0,045 €/kWh - atsipirkimas gaunasi 41 metai...
O jeigu laimėti automobilį vienu loterijos bilietu ir krauti įmonės sąskaita - jis atsiperka per 10 min (atsižvelgiant į valandinį pajamų tarifą). Arba pavogti iš ko nors - irgi visai praktiškas variantas.
TomasJ rašė:už mano, Jono, Jurgio ir tt dalį pinigų
Pinigai nėra nei tavo, nei Jono. Moki už socialines garantijas ir paslaugas, apsaugą, tvarką ir dar daug įvairių dalykų. Pinigų savininkas pasikeičia lygiai taip pat, kaip maximoj, mokant už batoną. Nepatinka, galima keisti pilietybę, tačiau nuvilsiu - mes investuojam į EV ir infrastruktūrą mažiau už ekonomiškai pažangesnes šalis.

Jeigu niekas nieko neinvestuotu, iki šiol kariautume pagaliais, prievartutume kaimynų moteris o vyrų vidutinis amžius būtų kokie 30 metai (jeigu pasisektų).

Mano matematika yra teisinga, tą nesunku išguglinti - ataskaitų tokių elektrinių pilna. Vidutiniškai 3kWh elektrinė generuoja (10 paskutinių metų LT, vienerių metų vidurkis) >3500 kWh, kai mano pesimistinė versija yra 2160 kWh (jeigu neužsifiksavo mintyse). Naujesnės - yra dar efektyvesnės. Kokie kur tarifai ir kur/kaip įkrauti - atskira tema, aš rašau tik apie tokios atsipirkimą, ir kad po 3 metų EV kuras tampa visiškai nemokamas ir tvarus. Tai yra faktas, kad ir kaip tai kažkam nepatiktu.

EBravo rašė:Ir dar, jei jau pats toks didelis entuziastas, tai matyt, jau gerą penketą metų slaptai važinėji nuosavu EV?
Ne, nuosavo neturiu, tačiau važinėjau gan dažnai. Man nereikia 5 metų patirties kad padaryti išvadą. Gyvename amžiuje, kai visų vartotojų patirtis yra problemos yra poros pelės mygtukų paspaudimų atstumu. Lygiai taip pat, tu tapai turimos Yamahos savininku aiškiai žinodamas, kad tai yra toks motociklas, kokio tau reikia, o ne priėjai prie šios išvados po ilgų naudojimo metų. Kaip ir aš, kaip ir bet koks kitas žmogus kuris nori įsigyti bet kokią transporto priemonę.
Drop a gear and disappear.
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė TomasJ » 2022-02-13 21:09

Su Decoy diskutuoti tas pats kaip su krišnaitu - atsakymas vienas - "Hair Krišna Hari Hari"...Saulės energija Lietuvoje - pinigų plovimas (atsiprašau , ES ir Lietuvos lėšų "įsisavinimas"). Turėjom žalios energijos 2.4GW - tai ne, reikėjo uždaryti...
Ir dar tas argumentas - EV galima krauti nemokamai - nieko nėra nemokamo. Geriausiu atveju koks Lidlas sumoka.
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-13 21:15

TomasJ rašė:Turėjom žalios energijos 2.4GW - tai ne, reikėjo uždaryti...
Nieko tokio, kad tai buvo sąlyga įstojimo į ES? Tikriausiai nieko tokio, gyventume puikiai patys!, įstotume į kitų kaimynų 'broliškos saugos aljansą'. Tu, bent minimaliai pasidomėk šiuo klausimu, prieš rašant, atrodai labai kvailai.
TomasJ rašė:Ir dar tas argumentas - EV galima krauti nemokamai - nieko nėra nemokamo. Geriausiu atveju koks Lidlas sumoka.
Saulė Lidlui ar kažkam kitam priklauso? Jeigu būti visiškai tiksliam, tai ne nemokamai - esi visiškai teisus, o mane pagavai, aš neteisus :o, juk yra tas pastovus 5ct mokestis ir galimų gedimų šalinimas po garantijos.

Kad šios išlaidos yra nepalyginamai žemos su paprastu energijos pirkimu taip pat neturi jokio svorio šitoje diskusijoje, juk čia fanatizmas ir tavo asmeninių pinigų švaistymas.
Drop a gear and disappear.
TomasJ
Pranešimai: 206
Užsiregistravo: 2016-05-21 10:45
Karma: 52

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė TomasJ » 2022-02-13 21:29

Decoy rašė:Nieko tokio, kad tai buvo sąlyga įstojimo į ES? Tikriausiai nieko tokio, gyventume puikiai patys!, įstotume į kitų kaimynų 'broliškos saugos aljansą'. Tu, bent minimaliai pasidomėk šiuo klausimu, prieš rašant, atrodai labai kvailai

Ir ką, būtume neuždarę, tai butų nepriėmę metais kitais vėliau? Niekas nepasakys, ypač tie, kurie gautus pinigus elektrinės uždarymui įsisavino...
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-13 23:27

Atominių stočių uždarymo ekspertas. Duosiu hintą: tai ir yra esminis 'žalios' atominės energetikos trūkumas lyginant su vėju, saule ir vandeniu: greitai galima tik surinkti ir paleisti. O toliau ne mano reikalas, kad dešimtmečiais demontavymas vyksta. Tegul vaikai ir jų vaikai tvarkosi. Tikro lietuvio mąstymas.
Drop a gear and disappear.
EBravo
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: 2015-11-02 11:10
Karma: 188

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė EBravo » 2022-02-14 12:43

Decoy pagaliau yra aišku:
1) Tu nenori keisti niekieno požiūrio, tačiau kitų požiūris tau nepatinka, jei jis prieštarauja tavo požiūriui, tiksliau, vienas prie vieno neatitinka tavo požiūriui,nuomonei ir tuomet tu įtikinėji (švelniai tariant) kitus, koks jų požiūris yra blogas, pasitelkdamas pačias puikiausias (žinoma, tik tavo nuomone) įtikinėjimo formas, leisiu tau priminti -"antivakseris", "Petriuko bokseriai" ir t.t.
Ir tai, tavo manymu, yra puiki diskusijų forma. :o Ir ar tai tikrai nėra kitų požiūrio keitimas? :o

2) Tu esi tas asmuo (matyt, tau labiau patiktų viešasis teisėjas, aišku, pats sau priskyręs tą privilegiją) galintis, o dar tiksliau pasakius, gebantis įvertinti ar kas nors ką nors klaidina ir, žinoma, tavo verdiktas yra neklystantis ir nekvestionuojamas.
Įrodymu dėl klaidinimo iš tavęs, žinoma, taip pat būtų didelis įžūlumas prašyti. (tuo jau buvo galima įsitikinti, prašant įrodymų dėl "mokslo neigimo", jie buvo tiesiog niekiniai, o kitaip tariant, jų iš viso nebuvo) :D

3) Tau nereikia jokios (trumpos /ilgos) patirties, kad įvertinti ir padaryti išvadas, puikus argumentas. :o
O kitas perliukas, TU ŽINAI kaip aš nusprendžiau įsigyti vieną ar kitą daiktą, vau :shock:
Ir visai tau nesvarbu ar tik spėjimas ar tvirtas žinojimas! Facebook,o lygio "profesūros" argumentas, bet argumentas,
nepaneigsi :mrgreen:
Drąsu, bet tuo pačiu ir daug pasako apie tokių minčių autorių :mrgreen:


DAR KARTĄ (ir paskutinį) - niekas neneigia tam tikrų EV privalumų, tačiau kiekvienas turi teisę pasirinkti, ar ja pasinaudoti čia ir dabar ar vėliau, o gal būt ir iš vis neįsigyti EV, tai kiekvieno teisė, o taip pat turėti teisę argumentuoti savo pasirinkimą. ;)
Vartotojo avataras
informatikas
Pranešimai: 537
Užsiregistravo: 2015-10-24 07:29
Karma: 235

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė informatikas » 2022-02-14 13:38

Chebra, siūlau rakint temą ;)
KTM 1290 Super Adventure S
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2499
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 984

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė draginoid » 2022-02-14 13:55

informatikas rašė:Žinutės nuoroda Chebra, siūlau rakint temą ;)

Arba pratrinti nuo suasmennintu postu :)
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
EBravo
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: 2015-11-02 11:10
Karma: 188

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė EBravo » 2022-02-14 14:22

O ką, žiema, trumpos dienos, ilgos naktys, technika jau seniai stovi paruošta naujam sezonui, tai kaip ir daugiau nėr ką veikti, tik " pseudo diskusijom" užsiimti. Juolab ir skiltis tinkama ir rašliava apie nieką :mrgreen:
Bet aš ,žinoma, neprieštarauju pasiūlymui rakinti ;)
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-14 14:47

EBravo rašė:3) Tau nereikia jokios (trumpos /ilgos) patirties, kad įvertinti ir padaryti išvadas, puikus argumentas.
Reikia, ir aš jos turiu. Tik ne 5 metų, kokios poreikį minėjai aukščiau, EV nuomoju.

EBravo rašė:O kitas perliukas, TU ŽINAI kaip aš nusprendžiau įsigyti vieną ar kitą daiktą, vau
Manau, kad esi pakankamai išprusęs, kad nedaryti aklų pirkinių, o tinkamai pasidomėjai, padarei išvadą ir jį pasitvirtino. Nebent, aišku, neigsi kad neigti - tavo teisė.

EBravo rašė:kiekvienas turi teisę pasirinkti, ar ja pasinaudoti čia ir dabar ar vėliau, o gal būt ir iš vis neįsigyti EV, tai kiekvieno teisė, o taip pat turėti teisę argumentuoti savo pasirinkimą.
Atsiprašau, apie ką tu? Kur ir kas dėl šito ginčijasi, pacituok prašau? Gal dar už gražulį balsuoti čia agitavo kas?
Drop a gear and disappear.
EBravo
Pranešimai: 307
Užsiregistravo: 2015-11-02 11:10
Karma: 188

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė EBravo » 2022-02-14 15:46

Decoy rašė:Žinutės nuoroda
EBravo rašė:3) Tau nereikia jokios (trumpos /ilgos) patirties, kad įvertinti ir padaryti išvadas, puikus argumentas.
Reikia, ir aš jos turiu. Tik ne 5 metų, kokios poreikį minėjai aukščiau, EV nuomoju.

EBravo rašė:O kitas perliukas, TU ŽINAI kaip aš nusprendžiau įsigyti vieną ar kitą daiktą, vau
Manau, kad esi pakankamai išprusęs, kad nedaryti aklų pirkinių, o tinkamai pasidomėjai, padarei išvadą ir jį pasitvirtino. Nebent, aišku, neigsi kad neigti - tavo teisė.

EBravo rašė:kiekvienas turi teisę pasirinkti, ar ja pasinaudoti čia ir dabar ar vėliau, o gal būt ir iš vis neįsigyti EV, tai kiekvieno teisė, o taip pat turėti teisę argumentuoti savo pasirinkimą.
Atsiprašau, apie ką tu? Kur ir kas dėl šito ginčijasi, pacituok prašau? Gal dar už gražulį balsuoti čia agitavo kas?


Puiku!
Tu turi savo patirtį ir ja vadovaujiesi primdamas savo asmeninius sprendimus.Tai taip ir toliau.
Aš turiu savo patirtį, kuri ko gero visai nesutampa su tavąja, tačiau vadovaujuosi savąja.
Lygiai taip pat elgiasi ir kiti žmonės, tiek šio forumo dalyviai, tiek kiti žmonės, o gal būt dar net kitaip nei mes su tavim manome ir tai jų reikalas.
Šiuo klausimu jau sutarėme ir baigta ;)

Kaip (aklai ar ne) ir kokius pirkinius aš darau, tai jau mano reikalas (tol kol nepaprašiau tavo ar kitų pagalbos). Čia taip pat manau, susitarėmė ir baigta ;)

Jeigu pageidauji pakalbėti apie gražuli'us ar dar apie ką nors tai tam yra kitos platformos, forumai, keliauk ten. ;)

Reikia baigti pilstymą iš tuščio į kiaurą! :)
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-14 16:01

Ačiū kad savo interpretacijas parėmei citatom, tiksliau neparėmei, nes jų nėra. Su tavim ir tavo nuomone prasilenkiam todėl, kad savo aš galiu paremti faktais, ilgalaike statistika ir tyrimų rezultatais. Tiksliai žinau jog naudojama informacija yra perpatikrinta, dar kartą perpatikrinta, todėl - teisinga.

Tavo nuomonė, kaip matau, yra paremta tik išmastymais: 'būtų jeigu būtų' ir 'žinau geriau nes žinau geriau'. Aišku, turi tam teisę, bet ir aš turiu teisę skaidyti dezinformaciją.

Decoy rašė:
EBravo rašė:aš rašiau ir rašau ne vien tik apie GHG, neklaidžiok/nesiblaškyk pats ir neklaidink kitų.
Bet paklausiu patikslinti, ką konkrečiai tu turi omenyje sakydamas ne GHG. Tik pasistenkim išvengti bendrų apibrėžimų. Kas tai yra, sunkieji metalai, ar vis gi kažkas kito? Nes su jais situacija labai pagerėjo nepaisant didėjančios gamybos - https://www.eea.europa.eu/ims/heavy-met ... -in-europe
Primenu, kad vis dar laukiu patikslinimo šiuo klausimu, nuo 2022-01-18 dienos.
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
rusnietis
Pranešimai: 615
Užsiregistravo: 2015-11-02 22:56
Karma: 535

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė rusnietis » 2022-02-15 11:04

O elektrifikacija ir elektrolizė čia tas pats ar ne? Mano raudonoji strėlė reikalavo pastarosios.

Linkiu rakinti temą, kuri senai nukrypo į asmeniškumus ir eiti apžiūrėti ar ko netrūksta motociklui, kad galėtumėt kuo anksčiau pradėti sezoną.

Ir man visai nesvarbu kuo Jūsų motociklas varomas, benzinu, malkomis ar delfi komentarais, ant galvos per lietų lyja taip pat. Susimatysim kelyje!

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Decoy
Pranešimai: 3532
Užsiregistravo: 2015-10-28 19:26
Karma: 1726

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė Decoy » 2022-02-15 12:17

Tema yra offtopic, o paveiksliukas neveikia :(
Drop a gear and disappear.
Vartotojo avataras
okuma
Pranešimai: 780
Užsiregistravo: 2015-10-30 12:05
Karma: 363

Kelių transporto priemonių elektrifikacija (diskusija/naujienos)

Standartinė okuma » 2022-02-15 13:00

informatikas rašė:Žinutės nuoroda
rusnietis rašė:Žinutės nuoroda Mano raudonoji strėlė reikalavo pastarosios.

a ka tu čia darai?

Sudominai čia, kokius elektolizės darbus atlieki su motociklu?

Grįžti į “Pokalbiai offtopic”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra