Kulinarinis kampelis

Straipsniai moto tema. Foto. Video, Avarijos-LT. Avarijos užsieny.
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Kulinarinis kampelis

Standartinė turistux » 2020-01-03 21:55

TWIN rašė:Žinutės nuoroda Ten pas ukr. irgi gera kaina. Is Ukrainos paprasciau dabar atsivesti. Is RU tai daug neprasivesi. O niekas matyt neimportuoja. Gal embargas ir cia uzdetas. Ten kaina su NDS yra, jei perkant importui reikia numesti dar 18 %. Ryt pas mane bus draugas is Smolensko, uzklausiu. Seniau kai furos vaziuodavo, atsivezdavo ko reikia, dabar zmogus nebeuzsiima tuo verslu. Taigi reikia pamislyti. Uzklausiu, kita savaite kazka pasakysiu. Siaip manau produktai geri. Rusai irgi padaro kai reikia, kasmanautus taigi maitina :lol:

Aš jau užklausiau ukrainiečių feisbuke, laukiu atsakymo :) Nepagalvojau apie mokesčių grąžinimą, bet norint grąžint, jiems reikia formint muitinę, kas jau sudėtingiau ir kainuoja. Tai gal paprasčiau būtų tiesiog atsiųst pakuotę ir čia dar sumokėt 9 eur už muitinimą ir +21%. Arba iki 20 eur pakuotėmis siųst. Bet gali būti, kad bendrai maisto be kokių nors spec leidimų iš ne ES šalių negalima siųsti. Kažko gi Beresnevičius rūpinosi dėl mėsos įsivežimo į ES. Taip, atrodo, kad tikrai negalima mėsos produktų, net konservuotų įsivežti https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_lt.htm Reik žiūrėt pas lenkus :)


Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-01-03 22:01

turistux rašė:Žinutės nuoroda draginoid, man šiaip įdomus kontrastas tarp naujos Afrikos (nu OK - daug keliauja, reikia patikimo moco), LC (medžioklei ???) ir tokio perspausto kartais taupymo. Kita vertus, gal ant kasdienių smulkmenų daugiausia ir susitaupo.

Nepykite :D Jie gi belarusai, ju mentalitetas prasimusa visur. Dirbau daugel metu su architektoriais, jie siaip intelekto, kurybiniai zmones, bet irgi ziuri ka ant xaliavos nugriebti, kur kuom pasinaudoti. :lol: :lol: Jie tokie yra. As net neklausiau kuom Andrejus dirba ir aplamai. Kiek zinau, labai sikarnai negyvena, Tas LC 14 metu krokodilas irgi. Jis tik man sake, kas seima kaip ir nuskriausta gaunasi del jo kelioniu, tad jis ryzosi ta tripa ir padaryti. Berods viso neapvaziavo kiek planavo, grizo anksciau. Bet toki krakadyla apvaryti per visa Skandinavija, per kamina manau kruva saibu reikejo isleisti. Na, jie tokie. Man labiausiai patiko kai "staryj estonec" 40 eur nulupo uz masinos stovejima bendrame kieme. :D
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-01-03 22:04

turistux rašė:Žinutės nuoroda
TWIN rašė:Žinutės nuoroda Ten pas ukr. irgi gera kaina. Is Ukrainos paprasciau dabar atsivesti. Is RU tai daug neprasivesi. O niekas matyt neimportuoja. Gal embargas ir cia uzdetas. Ten kaina su NDS yra, jei perkant importui reikia numesti dar 18 %. Ryt pas mane bus draugas is Smolensko, uzklausiu. Seniau kai furos vaziuodavo, atsivezdavo ko reikia, dabar zmogus nebeuzsiima tuo verslu. Taigi reikia pamislyti. Uzklausiu, kita savaite kazka pasakysiu. Siaip manau produktai geri. Rusai irgi padaro kai reikia, kasmanautus taigi maitina :lol:

Aš jau užklausiau ukrainiečių feisbuke, laukiu atsakymo :) Nepagalvojau apie mokesčių grąžinimą, bet norint grąžint, jiems reikia formint muitinę, kas jau sudėtingiau ir kainuoja. Tai gal paprasčiau būtų tiesiog atsiųst pakuotę ir čia dar sumokėt 9 eur už muitinimą ir +21%. Arba iki 20 eur pakuotėmis siųst. Bet gali būti, kad bendrai maisto be kokių nors spec leidimų iš ne ES šalių negalima siųsti. Kažko gi Beresnevičius rūpinosi dėl mėsos įsivežimo į ES.

Neleidzia per muitine veztis jokiu mesos ir pieno produktu. Lenkai net buterbrodus liepia ismesti. Maciau, kaip baltarusiai mete i siuksliu dezes visa maista. Tokia tvarka. Be abejo, as rasiau apie muitine ir bizni :D Maisto produktams griezta tvarka. Cia gali kas atvesti vaziuodamas. Bet ant muitines ismes, kaip ir puse butelio arielkos liepia nupilti :lol:
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Kulinarinis kampelis

Standartinė draginoid » 2020-01-04 00:11

xernia tas maistas per siena. Kiek buvau pakraupes del ne vietoje pastatyto draudziancio zenklo isemimo, ale, kad tik pirktu vieta kempinge...
Esu daugeli karta nakvojes pas latvius kempinge. Tai tik iki 10 euriuku masinai su palapine.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-01-04 08:11

draginoid rašė:Žinutės nuoroda xernia tas maistas per siena. Kiek buvau pakraupes del ne vietoje pastatyto draudziancio zenklo isemimo, ale, kad tik pirktu vieta kempinge...
Esu daugeli karta nakvojes pas latvius kempinge. Tai tik iki 10 euriuku masinai su palapine.

Jo, su zenklu ten jis pavare :oops:
Vartotojo avataras
klemkas
Pranešimai: 413
Užsiregistravo: 2015-10-31 11:08
Karma: 221

Kulinarinis kampelis

Standartinė klemkas » 2020-01-04 12:33

Kažkada skaičiau, kad tuos sublimacinius vandeniu užpilamus patiekalus galima pasigaminti ir pačiam, išsidžiovini ten kažkaip, susipakuoji ir vežiesi, mažai vietos užimta, mažai sveria, o maistą pats pasigamini pats kokį nori ir mėgsti. Manau galima guglėj susirast, seniai čia buvau užmatęs.
Čia lietuviai įdomių straipsnių yra parašę http://www.bushcraft.lt/
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Kulinarinis kampelis

Standartinė draginoid » 2020-01-04 13:44

Gal ir gerai tie sublimacinai maisto paketai, bet dar ne karto ne kilo problemu del maisto kelyje. Kazkaip nera poreikio varyti paromis be sustojimo ir tureti maisto su savimi. Paskutiniu kelioniu metu net pagerinau kompanijos maisto kokybe: pasiimu su savimi 2 litru duju balliona, keptuve, puoda, vandens vyrinimo puoda 1 litro. Tai net konservu kieki pakeliui suvartojama sumazinau. Stoji bet kur ir pasidarai sau vakariene ar pusrycius. Pietus dazniausia praleidziama, nes kaziap ir nesinori pakeliui valgyti.
O anksciau nuo sauso maisto kokia ketvirta keliones diena net nelabai ka buvo tulike veikti ant rimtesnio reikalo :)
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-01-04 14:52

Cia jis daugiau man atrodo alpinistams, keliautojams, kam tenka viska nesti ant kupros. Arba i dykuma vaziuojant :) Keliaujant, svarbiausia paiekti Lenkija jei i ta puse :lol: Va ten fliakai, zurekai, zapekankos - nieko nekainuoja palygint su musu kainomis ir porciju kiekybe :lol: Uzkerti per pietus gerai, dar i bardacioka prisidedi vakarui :lol: :lol: Sustojome moteli uz Bialystoko su Petka, isikureme ir nuejome uzkirsti. Padaveja sako: gal sito gal sito gal dar sito. As kaip geriau lenku kalba suprantantis - linkcioju galva - dobze dobze. Petka zemaitis, tik zemaiteska muoka :lol: Kaip atnese lenta dviese su maistu, kad eidami zmones sustojo net paziureti i mus :lol: Gerai, kad nesifotkino. Tai kita ryta iseme is saldytuvo sudejome i bardacioka, tai valgem dar Serbijoje :lol: Sumokejome 20 eur su alumi.
Prikabinti failai
IMG_5706.jpg
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Kulinarinis kampelis

Standartinė turistux » 2020-01-04 17:59

As kontekste motociklo, kur bagazas su visais drabuziais, batais i kalnus, palapine ir miegmaisiu, virykle ir indais turi tilpti i 60 ltr maisa. 2 ltr duju balionas nelabai isivaizduojamas :) Net palapine tiek nesveria :) Visko kuo maziau ir islengvinta, kiek tik leidzia pinigine ir pakenciamo komforto poreikis. Konservai nusibosta, svelniai tariant. Vazinejau rudeni i Lenkija, tai pakeleje pigu pavalgyt, bet senamiesty 15€ zmogui, jei prisesti bet kur.
Siaip galvoju apie Skandinavija, o ten pardeje kainos 2X. 2X dabar jau neatrodo visai neiperkama, bet siek tiek noretusi ta islaidu eilute pamazint ir konservu raciona paivairint :) Bet su tokiom sublimatu kainom >7€, panasu, kad si mano tema biski ne i tema :)
Beverly 350 ST
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Kulinarinis kampelis

Standartinė 4xRG » 2020-01-04 21:44

Rugsėjo mėn važiavau iš Ukrainos per Lenkija jokiu problemų dėl maisto ir alkoholio nebuvo su lenkais. Nors gėrimų leidžiamas limitas buvo viršytas :)
Manau priklauso kaip papulsi
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Kulinarinis kampelis

Standartinė draginoid » 2020-01-05 01:17

turistux rašė:Žinutės nuoroda As kontekste motociklo, kur bagazas su visais drabuziais, batais i kalnus, palapine ir miegmaisiu, virykle ir indais turi tilpti i 60 ltr maisa. 2 ltr duju balionas nelabai isivaizduojamas

Mano uzuojauta, kolega. Turiu bendrai uzauginta iki 130 litru deziu turi.
Matyt tam ir uzauginau, kad centrine deze 5o litru laikyti pustuste, kad galeciau pakeliui susideti parduotuveje pripirkta maista vakarui bei tureti atsargos, kai reikia kazka nusipirkti lauktuviu is keliones. :)
Perejome ta laiko etapa, kai maitinomes sausai arba is kaviniu.
Kazkada pradejau nuo 0 litro, kai reikejo viska iskaisioti per maisus bai maselius.
Gyvenimas priverte turi uzsiauginti.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-01-05 08:06

As pgal savo patirti galiu pasakyti, kad dezes galima uzkrauti 50% max. Nes daiktai turi savybe pustis. Labai gerai per keliones atnaujinti apatini garderoba namuose: triusikus ir kojines :lol: . Syki, grizdamas is Krymo i virsutine deze isimeciau dynia, sakau bus vakarui su bandele. Ji kartu buvo su kitais daiktais :D Turejau reikalu po to :lol:
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Kulinarinis kampelis

Standartinė turistux » 2020-01-05 10:12

draginoid rašė:Žinutės nuoroda
turistux rašė:Žinutės nuoroda As kontekste motociklo, kur bagazas su visais drabuziais, batais i kalnus, palapine ir miegmaisiu, virykle ir indais turi tilpti i 60 ltr maisa. 2 ltr duju balionas nelabai isivaizduojamas

Mano uzuojauta, kolega. Turiu bendrai uzauginta iki 130 litru deziu turi.
Matyt tam ir uzauginau, kad centrine deze 5o litru laikyti pustuste, kad galeciau pakeliui susideti parduotuveje pripirkta maista vakarui bei tureti atsargos, kai reikia kazka nusipirkti lauktuviu is keliones. :)
Perejome ta laiko etapa, kai maitinomes sausai arba is kaviniu.
Kazkada pradejau nuo 0 litro, kai reikejo viska iskaisioti per maisus bai maselius.
Gyvenimas priverte turi uzsiauginti.

Ne uzjausti reikia, o pavydeti :) Buvo ir pas mane visko daugiau, bet mokausi is Domo ir Plasnart, tik dar iki ju mazo daiktu kiekio nepavyko nusimazint. Soniniu deziu laikiklius uzdejau labiau del apsaugos, nei nes paciu deziu net nepirkau - jos ~15kg pacios sveria. O centrine deze turiu, bet ji tuscia - salmui, ar kazkam ant greicio pasidet. Kuo maziau daiktu, tuo lengviau vaziuot.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
draginoid
Pranešimai: 2482
Užsiregistravo: 2015-10-26 12:46
Karma: 977

Kulinarinis kampelis

Standartinė draginoid » 2020-01-05 14:40

Kazkada panasiai galvojau. Bet su laiku supratau, kad nenoriu tu keliones dienu leisti labai spartaniskai tada ,kai nakvojame kempinguose.
Kiekvienas renkasi, kaip jam patogiau ir geriau.
Ka tik padariau su laiku, tai susimazinau svori ir gabaritus kempinginiu pricindalu. Dabar viskas minimalaus uzimamo dydziu, tai miegmaisi, pripuciamas kilimelis, palapine. Uztenka dabar vietos ir pripuciamai pagalvei, bei islankstomai kedutei. :)
Jeigu nenakvoti kempinguose, uztektu tik vienos dezes, kuri butu uzpildyta tik trecdaliu minimaliu drabuziu kiekiu.
Keturi ratai vežioja kuną, o du ratai - sielą.
Vartotojo avataras
DainiusM
Pranešimai: 275
Užsiregistravo: 2015-10-30 14:45
Karma: 201

Kulinarinis kampelis

Standartinė DainiusM » 2020-01-05 18:47

Nu nzn nzn... sausai maitintis tai cia aplamai tik avariniais atvejais. :roll: O siaip, kiekviena salis turi savo virtuve, daznai ganetinai placia- dazniausiai laiko per kelione nepakanka isragauti visus vietinius patiekalus. :mrgreen: Tik nevisad pavyksta teisinga vieta rasti kur maistas gaminamas...
Nastradal Predskazamus nam budushchee...
Vartotojo avataras
turistux
Pranešimai: 2156
Užsiregistravo: 2015-11-01 18:04
Karma: 745

Kulinarinis kampelis

Standartinė turistux » 2020-01-05 20:42

DainiusM rašė:Žinutės nuoroda Nu nzn nzn... sausai maitintis tai cia aplamai tik avariniais atvejais. :roll: O siaip, kiekviena salis turi savo virtuve, daznai ganetinai placia- dazniausiai laiko per kelione nepakanka isragauti visus vietinius patiekalus. :mrgreen: Tik nevisad pavyksta teisinga vieta rasti kur maistas gaminamas...

Nuo biudžeto priklauso. Vietinės virtuvės degustacija kavinėse paprastai būna labai brangi. Net ir Lenkijoje. Man 10-15 eurų vienam prisėdimui, be alkoholio atrodo per daug, kad taip maitintis visą kelionę. Kartą per dieną - gabūtl ir pusė velnio.
Beverly 350 ST
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-01-25 08:55

Truputi info apie sublimuota maista:



P.S Cia Andrei Beresnevic vakar ta nuoroda atsiunte. O as kaip tik vakar Smolenske uzklausiau apie Gala Gala produktus. :)
Vartotojo avataras
TWIN
Pranešimai: 1095
Užsiregistravo: 2016-07-26 15:22
Karma: 260

Kulinarinis kampelis

Standartinė TWIN » 2020-12-22 09:03

Artėja Kalėdos ir Nauji Metai. Taigi antis jau laukia "pašovimo" i duchovkę :D Radau gerą recepta, pasidalinu:



Ganetinai paprasta, nors anties kepimas su visais reikalais uzima 4-5 h. Skanaus! :D

Grįžti į “Pokalbiai offtopic”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra