Mane veža 2020

Moto renginių kalendorius
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2606
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1151

Mane veža 2020

Standartinė Tinkladraskis » 2020-01-22 08:53

Mane_veža_2020.jpg


Per kelis metus MANE VEŽA akcija apjungė ne vieną šimtą dalyvių - o tai reiškia tūkstančius įspūdžių ir atsiminimų. Kviečiame šį stebuklą sukurti dar kartą!

Rezervuokitės - artimiausia akcijos data - 2020 m. birželio 6 d. !

Visa info artėjant akcijai -
MANE VEŽA! grupėje Facebooke
ir MANE VEŽA 2020 renginyje Facebooke.

Dar daugiau info:
http://www.motociklininke.lt/p/mane-veza.html

Daugiau informacijos apie akciją
Koks yra motociklo pojūtis? Greitis, vėjas, metalas, motoras?
O jausmas? Laisvė, svajonė, iššūkis?
Atsakymų gali būti daugybė.
Tačiau koks yra pojūtis, jeigu nematai arba sunkiai matai?
Lietuvos motociklininkų ir neregių akcija yra bendrystės gestas. Noras važiuoti kartu ir dalintis laisve, svajone, atsakomybe. Draugyste.

MANE VEŽA yra Lietuvos motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija, kurios metu visoje Lietuvoje, nesvarbu kokiame mieste ar kaimelyje, motociklininkai veža neregius ir silpnaregius. Ši akcija teigia, kad draugystėje nelieka negalios ir paneigia stereotipą, kad motociklininkai yra chuliganai.


Darius Petkevičius MANE VEŽA 2019 _00.jpg

Dariaus Petkevičiaus nuotr.

Šiek tiek faktų
MANE VEŽA vyksta vieną dieną visoje Lietuvoje nesvarbu kokiame mieste ar kaimelyje, kuriuose paskirstomos poros pagal keleivių ir motociklų svorį. Čia susitinka, susipažįsta ir motociklu pasivažinėja motociklininkai ir regėjimo negalią turintys keleiviai.
Akciją organizuoja Motociklininkė.lt autorė Aldona Juozaitytė-Pieva, partneriai - Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS).

Akcija vyko jau 3 kartus.
2017 m. akcijoje daugelis keleivių važiavo motociklu pirmą kartą gyvenime.
Tai – unikalus renginys ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje (pasak LASS – ir visame pasaulyje).
2017 ir 2018 m. MANE VEŽA surinko po 150 dalyvių, 2019 m. –200 dalyvių Lietuvoje ir dar 100 – Latvijoje.
MANE VEŽA 2017 buvo nominuota Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose „Įveiktos kliūties“ kategorijoje.
Planuojama, kad MANE VEŽA 2020 vyks ir Estijoje, pavadinimu RIDE2SHARE.
Anonsas 2019
Vaizdo klipas 2019

Kęstutis Vanagas Fotobankas MANE VEŽA 2018.jpg

Kęstučio Vanago/ Fotobankas nuotr.


Akcijos privalumai pasak dalyvių

Praplėstos pažinimo ribos: „Sužinojau jog jaučiu daugiau nei anksčiau. Nemaniau, jog važiuojant galima pajausti medžius, pievą, netgi šlaitą šalikelėje, daug platesnę erdvę nei einant pėstute ar automobilyje. Ypač įsiminė laisvės jausmas.“
„Sužinojau, kad motociklininkai nėra kamikadzės, kad jie – taip pat atsakingi, geranoriški žmonės.“
„Dalyvaudamas šioje akcijoje supratau, kaip reikia bendrauti su aklaisiais ir silpnaregiais. Ši akcija laužo nusistovėjusias visuomenėje normas, kad motociklininkai yra chuliganai, o aklieji turi sėdėti tik namuose!“

Integracija: „Tikroji integracija yra įmanoma, kai veikiama išvien: specialiųjų poreikių žmonės bendrauja su kitais žmonėmis. Ši akcija ypatinga ir tuo, kad vyksta visoje Lietuvoje nepriklausomai nuo vietos ir laiko.“
„Dabar nebebijosiu bendrauti su neregiais – jie tokie pat žmonės kaip ir mes visi!”

Prasmė dalintis svajone: „Tai buvo kelionė ant dviejų ratų, nešanti dvi sielas ir vieną svajonę, suartinanti nepažįstamus žmones bendrai emocijai ir tikslui. Kartu mes galime daug!“
„Džiaugiuosi kartu su visais motociklininkais, kad, įgyvendinę savo svajonę pajusti motociklą, perteikėme jos dvasią tiems, kas tik galėjo apie tai pasvajoti“.

Pasitikėjimas savimi: „Po akcijos pasijaučiau drąsesnis, ryžtingesnis. Atsirado svajonių, kurios virto planais ir netgi įgyvendintais projektais, anksčiau manytais jog jie neįgyvendinami dėl mano negalios.“
„Prieš akciją bijojau prieiti ir susipažinti su neregiu – trūko žinių arba tiesiog paskatinimo iš visuomenės, pavyzdžių, kaip tai padaryti. Ogi labai paprastai – dabar jau žinau!“
„Pasijaučiau labiau nepriklausomas nuo kitų žmonių pagalbos. Beje, pradėjo silpnėti kai kurios baimės, pvz., labai nejauku būdavo pereiti perėją be šviesoforo. Dabar tikrai drąsiau jaučiuosi.“

Draugystė: „Mes iki šiol bendraujame ir važinėjame kartu!”

MV 2018 Vygaudas Juozaitis 12.jpg

Vygaudo Juozaičio nuotr.


Akcijos dalyvių įspūdžiai

„Ši akcija suteikė mano svajonei prasmę: važiuoti motociklu buvo mano svajonė, ir pagaliau aš ja galiu dalintis su kitais, ne tik važiuoti dėl savęs,“ – vairuotojas Liudas Bradauskas, MANE VEŽA ambasadorius.

„Kai pirmą kartą išgirdau apie MANE VEŽA, nustebau, kad tai apskritai įmanoma, nekalbant apie tai, kad kažkas tai net organizuoja. Atvažiavau pasiimti savo keleivės sunkiai įsivaizduodamas, kaip viskas bus, kaip keleivė reaguos. Bet greitai supranti, kad tai tokie patys žingeidūs žmonės kaip ir visi, ir jie gali daug! Kitais metais buvo dar paprasčiau, ir pasivažinėjome ilgiau - norėjosi dar tiek daug visko „parodyti“... –vairuotojas Saulius Karčiauskas, MANE VEŽA ambasadorius.

“... pasipylė pojūčių lavina: motociklininkųkolonos galybė, solidus variklio garsėjimas didinant greitį, palinkimai darant posūkius, vėjo švilpimas išvykus į užmiestį, mano širdies ritmas akceleruojant... jaučiau net miško ir pievų kvapą, jaučiau visą supančią gamtą“ –keleivis Sigitas Sinkevičius, MANE VEŽA ambasadorius.

„Viskas, kas yra tikra, turi išlaikyti tam tikrą laiko egzaminą. Labai džiaugiuosi, kad akcija MANE VEŽA ir mūsų draugystė su Aldona ir motociklininkais
laiko testą išlaikė aukščiausiais balais. Kelintą kartą bevyktų - MANE VEŽA yra labai laukiamas įvykis neregių ir silpnaregių bendruomenėje.
Ši akcija leidžia patirti bendrystę, kur nėra jokios įtampos, jokio gailesčio, kurį „sveikasis“ neva turėtų jausti „neįgaliajam“. Jo niekada ir nereikėjo,“ - Ramunė Balčikonienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotoja.

„Galima labai tiksliai, pagalfizikos dėsnius apibūdinti, kas yra vaivorykštė. Bet ar įmanoma ją įsivaizduoti jos nemačius? Galima apibūdinti ir MANE VEŽA, bet kaip nusakyti jausmą, kurį jaučiu iki šiol? Nekantrauju vėl dalyvauti MANE VEŽA renginyje!” – SigitasSinkevičius.

„Nerealu! Raginu visus leisti sau pabandyti! Išdrįsti buvo baugoka, bet emocijos viską atperka!” (Marina Dynda)

„Iki tol motociklininkus vaizdavausi kaip kokius pusiau laukinius, lakstančius tarsi be galvos ir keliančius nereikalingą triukšmą. Jau po pirmojo pasivažinėjimo pakeičiau nuomonę –tai labai mieli, inteligentiški, paslaugūs žmonės.“ (Jūratė Sarokienė)

„Kai važiuoji -atrodo lyg skrendi kaip paukštis ar kažkas panašaus lyg leidžiantis lėktuvu.“ (Algirdas Montvydas)


Rita Perova MV 2017 04.JPG

Ritos Perovos nuotr.



Apie idėjos autorę

Motociklininkė.lt autorė, ketvirtos kartos mokytoja Aldona Juozaitytė-Pieva jaučia prasmę dalintis savo aistra motociklams su kitais. Aldona yra stipri edukologijos, rašymo ir renginių organizavimo srityse, todėl džiaugiasi galėdama motociklizmui suteikti naujų spalvų.

„Daugelis sakė, kad mes neregiams dovanojame patirtį, įspūdžius. Tačiau nuo pat idėjos pradžios, aš mačiau šią akciją kaip dovaną mums, motociklininkams. Neabejojau, kad šis susitikimas visiems atneš teigiamų minčių ir jausmų bei pažintį su įdomiais, drąsiais, stipriais žmonėmis.“


Parama

Šiai akcijai labai reikalinga parama. Jeigu norite prisidėti, rašykite motociklininke@gmail.com. Taip pat galite skirti 2% GPM - esame paramos gavėjai VšĮ "Motociklininkė.lt", paramos gavėjo kodas 305366061.


4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Mane veža 2020

Standartinė 4xRG » 2020-05-01 11:23

Motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija „Mane veža“ nukeliama į rugsėjį
„Po akcijos pasijaučiau drąsesnis, ryžtingesnis. Atsirado svajonių, kurios virto planais ir netgi įgyvendintais projektais, nors anksčiau maniau, kad jie neįgyvendinami dėl mano...
Šaltinis: 15min.lt
Vartotojo avataras
Tinkladraskis
Site Admin
Pranešimai: 2606
Užsiregistravo: 2015-10-21 20:21
Karma: 1151

Mane veža 2020

Standartinė Tinkladraskis » 2020-06-03 11:26

Mane Veza.jpg
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Mane veža 2020

Standartinė 4xRG » 2020-08-01 10:23

Akcija „Mane veža“ neregius įkvepia įgyvendinti svajones
Prieš penkerius metus regėjimo netekęs nutrūktgalvis Sigitas Sinkevičius rugsėjo 5-osios, kai turėtų įvykti su motociklininkų bendruomenės žmonėmis suplanuotas susitikimas MANE VEŽ...
Šaltinis: 15min.lt
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Mane veža 2020

Standartinė 4xRG » 2020-09-05 08:45

Unikali akcija „Mane veža“: kviečiančių neregius pakeliauti motociklais daugiau nei ypatingųjų keleivių
Jei tik Nobelio premija būtų teikiama už socialinės atskirties mažinimo idėjas, neabejotinai nominuotų asmenybių sąraše perskaitytume Aldonos Juozaitytės pavardę. Būtent ji prieš...
Šaltinis: 15min.lt
4xRG
Pranešimai: 4190
Užsiregistravo: 2015-10-22 12:20
Karma: 918

Mane veža 2020

Standartinė 4xRG » 2020-09-07 05:58

Ką neregių akcijoje „Mane veža“ veikė ralio čempionas Vaidotas Žala?
Ketvirtą kartą visoje Lietuvoje surengta bendra motociklininkų ir neregių kelionė „Mane veža“ dėl koronaviruso sukeltos sumaišties buvo kiek kuklesnė nei planuota. Tačiau net...
Šaltinis: 15min.lt

Grįžti į “Renginiai, įvykiai”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra